Inspiracje  »   Jak zrobić pufy


Jak zrobić pufy

Data dodania śro 29 sie 2012


Najważniejszą rzeczą w domowym zaciszu jest odpowiednie miejsce do wypoczynku i relaksu. Uważam, że warto stworzyć w swoich czterech ścianach swój ulubiony kącik, w którym po całym dniu walki z rzeczywistością można oddać się choćby krótkiemu lenistwu. Oczywiście można w tym celu po prostu wybrać się do sklepu i zakupić mega super kanapę za oszałamiającą kwotę bądź fotel czy co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy. Ja jednak zachęcam do stworzenia czegoś niepowtarzalnego, oddającego naszą osobowość i cieszącego nasz zmysł estetyczny. Prostym sposobem na stworzenie naszego zakątka relaksacyjnego są pufy.


Do wytworzenia takich wygodnych siedzisk będziemy potrzebować przede wszystkim maszyny do szycia, nici w odpowiednim kolorze i odpowiednio wytrzymałego materiału (tkaniny) oraz wypełniacza w postaci granulatu styropianowego. Można wykonać wersję szybszą i mniej pracochłonną szyjąc puf z materiału docelowego wypełniając go bezpośrednio granulatem, bądź pokusić się o uszycie pufa z tzw. tkaniny wsypowej, którą wypełnimy owymi kuleczkami, a następnie dopiero uszyć pokrowiec z docelowego materiału zewnętrznego (w tym przypadku będziemy potrzebować również bardzo długich suwaków bądź rzepa). Druga metoda choć zdecydowanie dłuższa i droższa pozwala jednak na łatwiejsze utrzymanie pufa w czystości. Jeśli chodzi o tkaniny, jakie ja wybrałam, to jak już wspomniałam warstwę wewnętrzną uszyłam z takiny wsypowej, gęsto tkanej, warstwę zewnętrzną zaś z mocnej tkaniny zakupionej w Ikei.

Na zdjęciu poniżej prezentuję zaprojektowany przeze mnie wykrój na dwa pufa. Jeden stanowi tak jakby stołeczek bądź podnóżek i jest bardzo prosty w wykonaniu. Drugi, trochę bardziej skomplikowany, to ogromny puf do wylegiwania się. Aby stworzyć puffy o podanych wymiarach potrzeba max. 4 metry materiału o szerokości min. 140 cm oraz 400 litrów granulatu styropianowego.Po wycięciu wszystkich części należy obszyć (najlepiej na owerloku, ale niekoniecznie) wszystkie krawędzie, a następnie przystąpić do ich łączenia. Ważne jest, aby nie zapomnieć o pozostawieniu otworu do wsypywania granulatu, który zaszyjemy dopiero na samym końcu.

Powodzenia,
Felide